Kolekcia šperkov s tematikou Malého princa je náš splnený sen. Predstavte si, že o niečom snívate dlhé mesiace a zrazu sa to deje, vydarí sa to a vy držíte v rukách zhmotnené želanie. 

Jedinečné dielo bolo zachytené už v mnohých podobách. My sme sa rozhodli zachytiť jeho myšlienky v šperkoch z chirurgickej ocele. V šperkoch, ktoré viete nosiť každý deň.

Ako vznikala kolekcia Malý princ

Kolekcia Malý princ vznikla za pomoci Ivky Jakabovičovej, ktorá nám navrhla obrázky ako podklady pre výrobu. Nasledovali týždne a mesiace, kým sme vybrali veľkosť, tvar, materiál, vyhotovenie, uchytenie, balenie...Šperky sú vyrobené z kvalitnej chirurgickej ocele 316L. Výroba trvala mesiace. Výroba protypov, schvaľovanie, úpravy, zmeny veľkosti, výber retiazky, zapínania. Pri prsteni to bolo ešte dlhšie, jednu celú výrobnú várku sme vrátili späť do výroby, nakoľko sme s výsledkom neboli spokojné. Preto je prsteň nakoniec v limitovanom množstve.                                        

Na ceste za svojim majiteľom

Šperky kompletizujeme a balíme s láskou. Vymýšľame popisy a v hlave už máme ďalšiu kolekciu, s ktorou by sme rady prišli čoskoro. A možno rozšírime Malého princa o ďalšie krásne kúsky.

Náhrdelník, náramok, prsteň, náušnice a čoskoro aj pevný náramok potešia tých, čo vnímajú hĺbku života. Výroky, ktoré im pomohli, pomáhajú alebo môžu pomôcť v ťažkých chvíľach. Šperk, ktorý je symbolom myšlienky z Malého princa. Akej? Tak to už je na každom z vás, ktorá myšlienka sa najviac dotkla Vášho srdca. 

Myšlienka, ktorá nás spojila

Táto kolekcia je tým, čo nás spojilo a čo nás stále motivuje robiť veci dobre, najlepšie ako vieme. Aj keď chystáme nové kolekcie, k tejto sa stále s láskou vrátime a hútame, ako by sme ju ešte rozšírili o ďalšie krásne kúsky. 

A prečo Malý princ? Ono to má súvis s Female. Fe-male - ako silné ženy, takto sme sa veru v predošlej práci nikdy necítili. A preto sme mali potrebu všetkým ženám venovať kúsok z nás, aby každá našla to, čo v nej je najlepšie a mohla to ukázať. 

Malý princ predsa svojimi jednoduchými výrokmi pomáha ľuďom dodnes. A niekedy skutočne stačí tak málo - úsmev, povzbudenie, objatie, malý darček. Možno aj v podobe šperku od nás. Naše šperky totižto nesú stále nejakú základnú myšlienku.

Myšlienkou šperkov Malý princ je vykročiť na cestu za poznaním, či to už budú diaľky, noví ľudia, práca, škola alebo spoznávanie samého seba...

Ktorý citát z Malého princa sa vás najviac dotýka?

"Od každého treba žiadať len to, čo môže dať." 

"Skrotiť znamená vytvoriť si putá." 

"Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné." 

"Čas, ktorý si venoval svojej ruži, robí tvoju ružu takou dôležitou." 

"Len deti jediné vedia, čo hľadajú." 

“Človek vníma len taký svet, ktorý v sebe nosí.”

"Ľudia u vás pestujú päťtisíc ruží v jedinej záhrade a nenachádzajú v nej to, čo hľadajú. A predsa by mohli nájsť, čo hľadajú, v jedinej ruži alebo kvapke vody." 

"Človek sa vystatuje nebezpečenstvu, že bude trošku plakať, keď sa nechá skrotiť."

"Človek nikdy nie je spokojný tam, kde je." 

“Navždy sa stávaš zodpovedným za to, čo si si k sebe pripútal.”

"Moja ruža je dôležitejšia ako vy všetky. Pretože práve ju som polieval. Pretože práve ju som ukrýval na noc pod sklený zvon. Pretože ju som chránil zástenou. Pretože pre ňu som pozabíjal húsenice. Pretože ju som počúval, ako sa žaluje alebo sa vystatuje, alebo dokonca ako niekedy mlčí. Pretože je to moja ruža." 

"Ty si pre mňa zatiaľ len malý chlapec podobný státisícom iných malých chlapcov. A nepotrebujem ťa. A ani ty ma nepotrebuješ. Ja som pre teba iba líška podobná státisícom iných líšok. No ak si ma skrotíš, budeme jeden druhého potrebovať. Budeš pre mňa jediný na svete. Ja budem pre teba jediná na svete…" 

"Je oveľa ťažšie súdiť samého seba ako svojich blížnych. Ak sa ti podarí samého seba dobre súdiť, bude to znamenať, že si osvietený mudrc." 

“Musím vydržať dve alebo tri húsenice, aby som mohol spoznať motýľov.” 

“Ale márnivec ho nepočul. Márnivci počujú iba chválu.”

“Dospelí sami nikdy nič nechápu a deti to unavuje, keď im treba ustavične čosi vysvetľovať.”

“Ak teda chceš porozumieť ľuďom, prestaň počúvať, čo hovoria.”

“Ak chceš pochopiť slovo šťastie, treba ho chápať ako odmenu a nie ako cieľ.”

“Ale márnivec ho nepočul. Márnivci počujú iba chválu.”

“Všetci dospelí boli najprv deťmi. Ale máloktorý z nich sa na to pamätá.”

"Najkrajšie veci na svete nie je možné vidieť ani sa ich dotknúť, cítiť ich iba srdcom."

"Nepleť si lásku s vlastníckym poblúznením; z neho pochádza to najhoršie trápenie. Lebo v tom sa ľudia mýlia: z lásky trápenie nepochádza. Trápenie plynie z túžby vlastniť, a ta je opakom lásky."

Ak budeš pod zámienkou, že ti ide len o podstatné, pohŕdať prejavmi lásky, bude tvoja láska iba prázdnym slovom.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------