Výročie, sviatok, vyznanie lásky, narodenie dieťaťa... Každá jedna životná udalosť sa spája s pocitom, ktorý z nej máme. Darovať takýto čas výnimočný darček ostáva na celý život. 

Vytvorte vlastný šperk

Na to, aby ste vytvorili vlastný šperk nemusíte byť vyučený umelec. Nemusíte mať náradie a dielňu, ani tisícky eur. Takýto šperk vytvoríte jednoducho sami v našom e-shope. 

Vyberiete si základ - náhrdelník alebo náramok, pridáte špecifické doplnky a máte to. Originálny darček, ktorý poteší je na svete. Detaily, drobnosti, ktoré viete len vy a on, alebo ona, zhmotníte do šperku. Tak čo, idete na to?

                                                               

1. Náramok alebo náhrdelník?

Osobu, ktorej idete takýto šperk darovať isto dobre poznáte. Viete, či nosí radšej náhrdelník alebo náramok. Vyberte si vhodnú variantu a typ. Ponúkame vám:

 1. Jemná retiazka z chirurgickej ocele 316L v striebornej farbe, dĺžka retiazky je 40 cm + 5 cm predlžovacia retiazka
 2. Pevný náramok z chirurgickej ocele, ktorý sa dá odopínať. Priemer náramku je pevný a je 6,5 cm. Je to uzavretý kruh. 

2. Komponenty s iniciálkami

Teraz si vybavte, čo by ste chceli na náramku alebo na náhrdelníku mať. Iniciálky vás dvoch, vašich detí alebo možno vášho domáceho miláčika? Možno to bude nejaké číslo? To už viete len vy a obdarovaná osoba :)

Iniciálky razíme ručne a preto nebudú dokonalé. Je to jedinečná ručná práca a preto má každý výrobok svoj osobitý ráz. Máme na výber malé a veľké písmená a čísla. Do poznámky prosím napíšte, na aký tvar by ste chceli aké písmeno alebo číslo a či veľkým alebo malým fontom. 

Vyberte si z dostupných tvarov z chirurgickej ocele a my vám ich na náhrdelník alebo náramok pripneme. Na výber máte:

 1. kruh (obrys)
 2. kruh plný (1 cm)
 3. kruh plný (0,8 cm)
 4. kruh plný (1,3 cm)
 5. srdiečko (1,5 cm)
 6. obdĺžnik (2 cm) 

     

3. Korálky a prívesky

A teraz si šperk skrášlite. Dodajte mu osobitý ráz. Symboly ako srdiečko, korunka, hviezdička, mesiačik...Je už len na vás, ako to nastajlujete. Možno pre vás bude hviezdička špeciálnym symbolom a možno práve korunka bude symbolizovať, že je kráľovnou vášho domova. Nechajte sa viesť fantáziou a srdcom. 

Na výber máte doplnky z chirurgickej ocele:

 1. korálka so srdciečkom
 2. korunka
 3. srdiečko (I love you)
 4. korálka "&"
 5. prívesok srdiečko
 6. prívesok hviezdička
 7. prívesok labka
 8. prívesok mesiačik

   

4. Zirkón podľa mesiaca narodenia

Ak ešte chcete šperk viac personalizovať a farebne naladiť, zvoľte zirkón v podobe prívesku. Nemusí symbolizovať práve mesiac narodenia, ale môže to byť mesiac, kedy ste sa stretli, alebo zosobášili. 

Vedeli ste, že každému mesiacu prislúcha rôzny minerál? Pozrite sa, aké drahé kamene symbolizujú jednotlivé farby. 

Dajte šperku ten jedinečný punc a obdarovanej osobe povedzte, že viete aj takéto detaily. 

Farebné zirkóny podľa mesiacov:

 1. január - granát (bordová)
 2. február - ametyst (tmavá fialová)
 3. marec - aquamarín (svetlo modrá)
 4. apríl - diamant (číra)
 5. máj - smaragd (tmavozelená)
 6. jún - alexandrit (svetlofialová)
 7. júl - rubín (jasná červená)
 8. august - peridot (svetlo zelená)
 9. september - zafír (tmavo modrá)
 10. október - ružový turmalín (svetlo ružová)
 11. november - citrín (tmavšia žltá)
 12. december - modrý topaz (tmavo modrá)

Ako darovať personalizovaný šperk?

Kedy a ako darovať takýto šperk? Tento šperk je výnimočný, vytvorili ste ho vy sami. Vy viete, čo ktorý symbol znamená a aký význam má pre vás i obdarovanú osobu. Preto aj to, ako ho darujete je plne vo vašej réžii. 

Šperk vám príde zabalený v bielej krabičke s nálepkou FeMale, čo je zárukou originality a kvality. Môžete ho zakomponovať do kytice alebo bomboniéry. Môžete ho poslať poštou ako prekvapenie do práce, či v deň narodenín, ak nebudete s touto osobou. Nechať na nočnom stolíku alebo ráno pri obľúbenej káve. 

Takýto šperk si pýta vaše vlastné osobné poznanie obdarovaného.

                                                       

Dá sa tento šperk doplniť?

Tieto šperky sú výnimočné aj v tom, že sa dajú dopĺňať. Pevný náramok jednoducho otvoríte a navlečiete naň ďalšiu korálku alebo prívesok. Náhrdelník nám buď zašlete a my vám doplníme ďalšie komponenty, alebo ak ste zdatní, tak to zvládnete aj sami. 

Každá nová životná udalosť je predsa príležitosť dotvoriť jedinečný šperk. Alebo vám nič nebráni v tom, vytvoriť ďalší. Dnes je moderné šperky vrstviť, takže ani dve náhrdelníky alebo náramky nebudú prekážať. Alebo ak už náramok má, skúste náhrdelník, sledujte nás a časom isto pridáme ďalšie skvelé a jedinečné nápady. 

Chirurgická oceľ

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------