Je toho veľa, čo vieme zistiť z prvého stretnutia s inými aj bez slov. V neverbálnej komunikácií hrá úlohu aj to, ako je človek oblečený, ako vonia alebo či sa usmieva a má očný kontakt s ostatnými.

Prvý dojem sa udeje zvyčajne veľmi rýchlo, za pár milisekúnd, mihnutím oka. To, či to je správny odhad, alebo nie je, už niečo iné. 

Môžeme si preto myslieť, že šperky sú posledný kúsok outfitu, ktorý by mohol o nás niečo povedať. V skutočnosti, je toho veľa, čo dokážeme povedať napríklad náhrdelníkom alebo náušnicami


Čo o nás hovoria naše šperky

Ako naše šperku dokážu komunikovať okoliu, kto sme? Aj prostredníctvom šperkov dokážeme vysielať signály. A to dokonca skôr, než s ľuďmi prehovoríme. 

Všetky oči na mňa

Niekedy chceme zapôsobiť. Vojsť do miestnosti a upútať niečiu pozornosť. Stačí jeden kúsok, ktorý však bude veľký a výrazný. 

Môžeme si nasadiť veľký zlatý náhrdelník alebo mohutný prsteň. 

Keď chceme vyniknúť, mali by sme si nájsť kúsok, ktorý nám sadne. S ktorým sa stotožníme, aj keď bude výrazný. Nemal by nám spôsobovať problémy - zaťahovať sa do oblečenia, alebo po hodine spôsobovať ťažkosti, že je príliš ťažký. Kľudne to môže byť kúsok, ktorý skombinujeme s jednoduchými líniami jednofarebných šiat. 

Šperky pre ženu

Romantická individualita

Nie, nie je to len o srdiečkach. Romantický človek má srdce plné lásky, ale neznamená to, že musí byť obsypaný šperkami v tvare srdiečok. Takýto človek sa pozerá na svet inak, pozerá sa srdcom. 

Ak chceme dosiahnúť takýto vzhľad, siahneme po nežných ružových tónoch šperkov z ruženínu alebo po šperkoch z ocele v ružovom odtieni. 

Jemné retiazky, filigrán, jednoduché tvary, pekné detaily. Na tom všetkom si romantici dajú záležať. Nepotrebujú šperkami upútať, šperky sú doplnkom ich krásneho sveta a to, ako svet vidia.

"Krása vecí spočíva v očiach, čo na ne hľadia..." - autor, Tri bodky...

Šperky pre romantičku

Nepredvídateľná duša

Pár krídel, hlavu v oblakoch. Narýchlo zbalený kufor alebo batoh na chrbát. Boli vaše vlasy niekedy fialové alebo ružové? Rozhodli ste sa niekedy len na základe pocitu alebo vnútorného hlasu?

Áno? Tak ste nepredvídateľný človek, ktorý proste miluje detaily. Štýl šperkov to odráža. Každý šperk má pre nich význam. Chcete precestovať svet? Bude za vás hovoriť náramok s mapou sveta.

Vieš sa zabávať, vieš sa rozhodnúť v danej chvíli a vieš si za tým ísť. Kúzelné náramky, prívesky na náhrdelníkoch, jednorožce, symboly. To všetko, čo má pre vás význam. To, čo sa spája s tým krásnym miestom, ľuďmi, ktorých ste tam spoznali, zážitkami.

Umelecká duša

Umelci sú veľmi zvláštni vo výbere šperkov. Nemusíme rozumieť ich kombináciam alebo vkusu. Ak si umelecká duša, našli by sme u teba jedinečné kúsky, netradičné vzory, možno až šokujúce tvary, predmety alebo materiály. 

Umelci sa šperkom snažia povedať, čo prežívajú. Ako vnímajú svet, alebo emóciu. Čo chcú v danú chvíľu povedať aj bez slov alebo zaujať natoľko, že sa ich na šperk spýtame. 

Oslnivá osobnosť

Šperky, ktoré podtrhujú tento typ tvojej osobnosti, sú napríklad diamanty a drahé kovy. Vyberané tvary, jedinečné kúsky. Ale najviac oslnivá je stále tvoja osobnosť. Šperky len podčiarkujú tvoje bytie. 

Si práve tou osobou so širokým úsmevom a ešte väčšou osobnosťou. Štýl tvojich šperkov je oslnivý, ako ten najlepšie vybrúsený diamant. Priťahuje pozornosť, ale aj tak v tvojej prítomnosti sme oslnení práve tebou.

Zábavná duša

Množstvo farieb, veľké šperky? S úsmevom na tvári nosíš rôznofarebné náramky, visiace náušnice a vôbec nemusia ladiť. Vrstvenie a hranie sa s rôznymi tvarmi a materiálmi. Nemusia tomu všetci rozumieť, hlavne že tebe to dáva zmysel. Baví ťa, že sa druhí čudujú a zaujímajú. 

V lete si užívaš, ako šperky vyniknú na opálenej pokožke. Kombinuješ a zvoníš, ako sa o seba šuchocú. Miluješ prívesky, hravé náramky, retiazky na nohu. A to všetko si užívaš. 

letné šperky pre ženu

Zmyselná bytosť

Dávaš si záležať na tom, nie čo nosíš, ale ako to nosíš. Chceš do každého kúsku vniesť trochu svojho vnútorné sveta, trochu tepla do kovu. 

Tvoje šperky priťahujú pozornosť ku všetkému, čo robíš a to ťa robí sexi. 

Byť zábavná, koketná. Ladný pohyb je tvoja najnebezpečnejšia zbraň a šperk je jej náboj. V hlbokom výstrihu zavesený prívesok. Náramok, čo sa stále točí na zápästí a priťahuje pohľady. Náušnice, ktoré hladia tvoj krk a vykúkajú spod strapatých vlasov.

Kto by odolal?

Klasická osobnosť

Miluješ perly a cítiš sa nedostatočne oblečená, keď odchádzaš z domu bez jednoduchých napichovacích náušníc? Niektorí ľudia vravia, že tento štýl je nudný, ale klasika je klasika tak ako v móde, tak aj pri šperkoch.

V tvojej šperkovnici nechýba perlový náhrdelník, jednoduché diamantové náušnice, zlatý prstienok jednoduchého tvaru. To všetko sú nadčasové kúsky a kľudne si ich mohla aj zdediť.

Živel

Potrebuješ zažiariť ako páv? Nosiť všetky kúsky naraz? Náhrdleník, náušnice, prsteň i náramok. Chceš sa popýšiť krásnymi a luxusnými kúskami? 

Potom si živel, ktorému nevadí, čo iní povedia. Cítiš sa dobre, ak vieš, že si ťa prezerajú, že si ich zaujala a dokonca si to užívaš

Hippie Chic

Si uvoľnená dáma, v kontakte so svetom. Inklinuješ k štýlu šperkov, ktorý je úplne prirodzený? Kúsky ktoré hľadáš, musia mať hlbší význam, musia mať hodnotu nielen pre teba ale aj pre svet

Tyrkys, jantár, surový - nebrúsený kremeň, ametyst či mesačný kameň. Veríš v ich energiu a veríš, že ti pomôžu na tvojej ceste. Nemusia upútať, nemusia byť výrazné, ale pre teba sú to viac než len šperky.

Svetobežník

Objavuješ svet, lákajú ťa tie najazaujímavejšie kúty sveta? Tvoje šperky ťa sprevádzajú na cestách a práve z ciest si ich aj nosíš domov. Impulzívne vieš aj celú výplatu minúť na všetko, po čom momentálne túžiš. 

Tvoje šperky hovoria, že si pripravená na čokoľvek, aj hneď vyraziť na cestu. Veľké reťaze, robustné náramky, odvážne farebné kombinácie. To je presne ten typ šperkov, ktoré miluješ, ktorý hovorí, že si odvážnou ženou.

Trendy

Najťažší štýl, ktorý si môžeš prisvojiť. Je ťažké odhadnúť, akým smerom sa uberie móda ešte skôr, než sa do predajní dostanú trendové kúsky. Ty ich už však máš v oku a presne vieš, ktorý kúsok to bude. Vieš to proste vycítiť.

Niekedy ťa práve preto zošmiešňujú, ale to len dočasu, kým neprídu na to, že je to skutočne horúca novinka zo svetových módnych časopisov. Tvoj šperk rozhodne upúta. Nebojíš sa a nehanbíš sa za svoje šperky. Nosíš ich hrdo, aj keď im iní ešte nerozumejú. Nedržíš sa zabehnutých pravidiel a nebojíš sa.

Aký je tvoj štýl?

Našla si sa v jednom z týchto popisov? Možno si sa našla vo viacerých. Niekedy to je aj o tom, čo práve cítime a prežívame, na akú spoločenskú udalosť ideme, alebo do akej spoločnosti. 

"Na šperkoch je najkrajšie to, že si ich môžeš obliecť i vyzliecť. Každý deň ti dávajú príležitosť stať sa niekým iným. Tak ako každé ráno máme šancu na nové začiatky."

Pár rád na záver

  • Keď si vyberáš šperky, stav na kvalitu, nie kvantitu.
  • Voľba tvojich šperkov ťa robí jedinečnou a nezabudnuteľnou.
  • Šperk odhalí zákutia v tvojej duši, o ktorých si možno ani ty nevedela.
  • Vhodne zvolené šperky dokážu podčiarknuť tvoju osobnosť a osloviť aj neznámych ľudí.
  • Šperk dokáže dvihnúť sebavedomie i spríjemniť deň.
  • A v neposlednom rade, ak poznáš osobnosť milovanej osoby - vieš vybrať ten správny darček a skutočne zabodovať. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------