Isto je na internete množstvo šperkov s podobou líšky. Aj my sme si ich prezreli a popozerali detaily. No vychádzali sme z jasnej predstavy, že náramok má byť výzorovo úplne podobný prsteňu i náušniciam. 

Hlavu sme mali naskicovanú už dávno, keď sme riešili puzetkové náušnice a prsteň. Teraz ostávalo len doriešiť telo, vybrať farbu, detaily a.......množstvo času, skúšania, úprav, zrušenia celej jednej várky prsteňov. 

Ale pekne po poriadku. Ako sme líšku stvorili:

1. Predstavy

Naše predstavy sú rôzne. Sme tri a tak má každá tú svoju. Ale pri podobe líšky sme sa zhodli. Vychádzali sme z obrázka líšky, a začali rozprávať o detailoch. 

náramok líška

2. Skicovanie

Ani jedna z nás nie je umelec, ale naskicovať líšku, to ešte zvládneme. Množstvo nepodarkov, úprav, detailov. Skicovali sme a skicovali, kým nemala líška podobu, akú sme chceli. 

3. Výber materiálu

V tom sme mali jasno od začiatku. Chirurgická oceľ 316L alebo 304. Dohodli sme farbu očí a s výrobcom diskutovali o možnostiach materiálu. Je to tvrdý a odolný materiál a nie všetko, čo sme si vymysleli sa dalo zrealizovať. Líške nakoniec upravili hlavu do hladkých línií namiesto strapatých líc a pod.

4. Zmluvy zmluvy zmluvy

Ani tu sa to neobišlo bez zmlúv. Výhradne my sme vlastníkom tohto diela a foriem na výrobu. Zaplatili sme za výrobu prototypu i foriem a preto sa výrobca zaviazal, že pre nikoho iného tento produkt v tejto podobe vyrábať nebude. 

V tomto odvetví sa je nutné chrániť z každej strany, a preto ak od nás niekto žiada nahliadnuť do zmlúv a faktúr, sme veľmi opatrné. 

5. 3D formát

Potom sme dostali líšku v 3D podobe a tak sme sa jej mohli pozrieť priamo do očí. Našej skutočnej líške. Bol to krásny okamih. Aj tu ešte došlo k úpravam a skúškam. Každý krok výrobu predĺži, ale stojí za to mať všetky detaily tak, ako sme chceli. 

6. Detaily

A práve tie detaily, ako namiesto kruhu urobiť oválny tvar. Akú farbu očí zvoliť, farbu povrchovej úpravy a akú kvalitnú povrchovú úpravu vybrať s ohľadom na cenu a trvácnosť. Zrazu sa z nás stali okrem návrhárok aj ekonómky, projektantky i techničky. 

Preto má naša líška oči šikmo a osadené viac do strán. Preto má pyštek pootvorený, uši šikmo dozadu, vnútornú časť náramku plochú, má oválny tvar.....aby bol náramok presne taký, ako sme ho chceli. 

7. Výroba

Až sme so všetkým boli spokojné, začala sa výroba. Aj tu sme dostávali denne fotky z procesu, videá a 3D simulácie. Výrobca nás "učil" ako sa postupuje, trpezlivo vysvetľoval každý krok. A keď sme zistili nedostatok, musel to opraviť. Preto sa výroba tohto náramku a prsteňov predĺžila a my sme ich nestihli naskladniť pred Vianocami. 

8. Papierovačky

A tam to ani zďaleka nekončí. Keď tovar došiel, bolo potrebné začať vybavovať colné konanie, preclievanie a všetko okolo toho. Kontrola produktov, prerátanie, naskladnenie, balenie....

Ale dnes sme už rady, že náramok líška je u nás a môžete sa ním potešiť aj vy. AAAA máme prekvapenie. Chystáme pre vás ďalšiu krásnu kolekciu s posolstvom. Bude priam poetická. 

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------